طب سوزنی - درمان دردهای حاد و مزمن

طب سوزنی -درمان دردهای حاد و مزمن
درمان دردهای حاد و مزمن - درمان دردهای حاد و مزمن
با توجه به سیستم دفاعی افراد، تاثیر طب سوزنی در درمان برخی از افراد بسیار بالا و در برخی دیگر متوسط است. مهمترین کاربرد طب سوزنی کاهش التهاب و تسکین دردهای حاد و مزمن است.
در طب سوزنی 361 نقطه جهت زدن سوزن در بدن انسان وجود دارد که در جهت درمان بیماران مورد استفاده قرار می گیرد. برای درمان از راه طب سوزنی از مکانیسم طبیعی بدن استفاده می‌شود.
از طب سوزنی در ترک اعتیاد و در مرحله سم زدایی استفاده می‌شود تا از بازگشت مجدد فرد به اعتیاد جلوگیری شود. همچنین از روش‌های درمانی این طب می توان در کاهش افسردگی و اختلالات خواب استفاده کرد.
روش های طب سوزنی به طور مستقل دارای خاصیت درمانی است اما در برخی مواقع نیز از داروها استفاده میشود که در طب سوزنی ایران بیشتر داروهای گیاهی و سنتی داخلی کاربرد دارد. ضمن اینکه طب سوزنی اثر داروهای شیمیایی در بدن را افزایش می دهد.
به علاوه نوع دیگری از درمان برای دردهای حاد و مزمن نیز موجود است. امروزه که همه ما ساعتها وقت به نگاه کردن مونیتور کامپیوتر و موبایل می گذرانیم، فشار بر روی اطراف چشم‌ها، در رفع خستگی آنها بسیار موثر است. طب فشاری یا اکوپرشر acupressure شاخه ای از طب مکمل است که به جای تحریک نقاط با سوزن با فشار اینکار را انجام می دهد. فشار باید به مدت یک دقیقه و به حدی باشد که درد مختصری ایجاد کند.

(021)22363638

@niayesh_teb

@acupuncture_health_clinic

@niayesh_teb

@elmamirazar

rss