طب سوزنی

طب سوزنی یکی از شاخه‌های مهم طب سنتی چینی، طب سوزنی است. این روش درمانی با استفاده از سوزن انجام میگیرد و در آن سوزن‌های بسیار نازکی به نقاط خاصی از بدن که به عنوان گذرگاه‌های انرژی شناخته می‌شود، فرو برده می‌گردد. طب سوزنی معتقد است که ریشه هر بیماری در اختلال الگوی انرژی حیاتی الکترومغناطیسی بدن است. از این رو هر بیماری با اصلاح این الگو قابل درمان است. روش درمانی طب سوزنی به این صورت است که با فرو بردن سوزن در محلهای خاص مرتبط با هدف مورد نظر (این محل ها از طب سنتی چینی استخراج میشود) اصلاح در الگوی انرژی صورت میگیرد و در صورتی که انسدادی در سر راه جریان انرژی در بدن وجود داشته باشد، از بین میرود.
در طب سنتی چینی اعتقاد بر وجود پنج عنصر حیاتی در بدن انسان وجود دارد که این عناصر شاملیعنی چوب، آتش، زمین، فلز و آب است. طب سوزنی اثر بسیار خوبی بر روی اندام‌های داخلی دارد و با ایجاد تعامل بین بدن و ذهن، به سلامتی روحی و جسمی فرد کمک میکند. در طب سنتی چینی هریک از احساسات فرد به یکی از عناصر وجودی ن مرتبط است. آّب (ترس) ،چوب (خشم)، آتش (خوشحالی)، زمین (نگرانی) و فلز (غم و اندوه) است.
طب سوزنی یکی از شاخه‌های مهم طب سنتی چینی و یکی از زیر شاخه های مهم طب مکمل است. روش طب سوزنی به طور کلی دیدگاهی کل نگر دارد. کل نگر بودن طب سنتی چینی و نیز طب سوزنی به این معناست که به این معنا که گرچه گاهی فرد برای رفع یک مشکل به متخصص طب سوزنی مراجعه میکند، ولی در طی فرآیند درمان، برخی دیگر از مشکلات وی برطرف میشود. طب سوزنی ریشه فرهنگی طولانی مدتی دارد ولی با رواج پزشکی کلاسیک، کم کم کمرنگ شد. این مسیر تا در اواخر قرن بیستم ادامه پیدا کرد ولی در آن زمان پژوهشهای علمی جدی بر روی کارایی و اثرگذاری آن انجام شد و سبب شد تا دوباره از این روش به عنوان یکی از روش‌های موثر درمانی استفاده شود.
از طب سوزنی برا درمان بسیاری از بیماریها استفاده شده است. طب سوزنی و درمان بیماری ها برای درمان ورفع مشکل این دردها و بیماری ها و مشکلات ثابت شده است و کاربرد آن در این زمینه ها گسترش یافته است: چاقی ، لاغری ، بیخوابی ، استرس ، ریزش مو ، چین و چروک ، پف زیر چشم ، کمر درد ، آرتروز ، تهوع ناشی از شیمی درمانی ، فیبرومیالژی (درد مزمن در نقاط اتصال عضلات) ، قاعدگی دردناک ، بیماری آرنج تنیس بازان ، سردرد ، میگرن ، درد زایمان ، آرتروز ، درد کمر و درد دندان.
روند درمان برای افراد مختلف در به کارگیری روشهای طب سوزنی ، متفاوت است. درمانگران در طب سوزنی با کمک تکنیک‌هایی که می‌شناسند متناسب با نوع بیماری که فرد برای درمان آن مراجعه نموده ، درمانهای مخصوصی را در پیش میگیرند و مدت زمان متفاوتی برای هر فرد تعیین میکنند تا درمان قطعی حاصل شود.
طب سوزنی و زیبایی روش محبوب دیگری از طب سوزنی است که در ان با استفاده از تکنیک های طب سوزنی ، زیبایی و جوانی به چهره افراد برمیگردد. در روش طب سوزنی و زیبایی ، متخصص طب سوزنی با فرور بردن سوزن در نقاط تعیین شده سوزن ، موجب تحریک عضلات میشود و با استفاده از این تحریک ، سفت شدن عضلات اتفاق می افتد و چین و چروک از بین میرود. از طرف دیگر تحریک با طب سوزنی موجب افزایش ترشح کلاژن میشود که پوست را جوان وزیبا میکند.

طب سوزنی - کاهش و افزایش وزن
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - زیبایی پوست و جوان سازی پوست
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - درمان دردهای حاد و مزمن
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - آسم و مشکلات تنفسی
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - یبوست و بیماری های گوارشی
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - استرس و اضطراب
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - درمان افسردگی
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - رفع مشکل بی خوابی
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - رفع خستگی مزمن
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - پف زیرچشم
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - درمان ریزش مو
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - درمان چین و چروک
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - درمان لک و کک مک
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - تیرگی دور چشم
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - خط خنده و چروک های دور چشم
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - رفع غبغب
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - افتادگی پلک و ابرو
اطلاعات کامل فنی

طب سوزنی - راز طب سوزنی زیبایی برای جوانسازی و ضد پیری پوست

طب سوزنی - امروزه خانم‌ها به دنبال روش‌های جایگزین غیر جراحی و بدون عارضه برای جوانسازی و زیبایی پوست صورت به طور موثر، کاربردی و ماندگار هستند.در طرف دیگر، طب سوزنی زیبایی کاملاً بی‌خطر بوده و هیچ‌گونه عوارض جانبی و احتمال کوفتگی ندارد.
طب سوزنی را نباید همانند کشیدن پوست در نظر گرفت و با آن مقایسه کرد. فواید و تأثیرات طب سوزنی زیبایی بر روی صورت جادویی نیستند و در یک‌شب مشخص نمی‌شوند. طب سوزنی زیبایی نسبت به جراحی یا استفاده از قرص‌های شیمیایی مضر، تأثیر نامحسوس‌تری دارد ولی در طول زمان کاملاً مشخص خواهد بود.


طب سوزنی - دلیل ایست وزنی

طب سوزنی - قابل توجه کسانی که هر کار می‌کنند وزنشان از حدی پایینتر نمی‌آید. يكي از دلايل عمده سكون وزني، كاهش سطح سوخت و ساز و متابوليسم بدن است. سوخت و ساز به دلايل متعدد كاهش پیدا می‌کند:
1 كاهش سطح فعاليت روزانه
2 مصرف بي رويه مواد قندي و غذاهاي پرچرب
3 ابتلا به كم كاري تيروئيد و كم خوني فقر آهن
4 افزايش سن
5 دريافت كم آب در طول روز
6 مصرف غذاهای آماده
7 نخوردن صبحانه
8 تحمل گرسنگی


طب سوزنی - طب سوزنی و درمان ریزش مو

طب سوزنی - طاسی خانمها، حتی در سنین بالا، باعث کاهش حس زنانگی و اعتماد به نفس و افت جایگاه در جامعه و خانواده شده و ایجاد کننده استرس شدید در فرد می‌شود. طب سوزنی با مکانیزم های متعددی می‌تواند جلوی ریزش موها را بگیرد و هم کمک به رشد مجدد موها کند. این تاثیرات بسیار چشمگیر است و در همان جلسات اولیه بیمار شاهد تغییرات واضح در تعداد موهای ریخته شده و خوش حالت تر شدن موها می‌شود.
از دیدگاه طب سوزنی، بی نظمی و بهم ریختگی به سبب کمبود و یا فزونی جزئی و کلی انرژی در هر دوره ای از عمر، ارمغانی به غیر از بیماری نخواهد داشت. هم‌چنین از این ديدگاه موي سر از كانال‌هاي كليه و كبد تغذيه مي‌كند. همانطوري كه مي‌دانيد، كانال‌ها انرژي را از عضو مربوطه دريافت كرده و در تمامي بدن حركت مي‌دهند، مثل رگ‌هاي خوني كه خون را حركت مي‌دهند. مردين‌ها نيز انتقال دهنده انرژي هستند. البته اين كانال‌ها كه هزاران سال پيش توسط انديشمندان چيني كشف شده‌اند، غير قابل رويت هستند، ولي امروز با دوربين‌هاي خاصي از آن‌ها عكسبرداري شده و وجود آن‌ها به اثبات رسيده است. تحقيقات باعث شده طبي سوزني كم‌كم از حيطه متافيزيك وارد عرصه فيزيك و يا به عبارتي از دنياي غير ملموس وارد دنياي ملموس شود.


طب سوزنی - ریزش مو

طب سوزنی - ‍ توصیه‌های لازم برای جلوگیری از ریزش مو: خودداری از کار زیاد که باعث خستگی و کلافگی شود (چون کانالهای انرژی کلیه را ضعیف می‌کند) هفته‌ای یک‌بار ماساژ آهسته موها با روغن نارگیل، زیتون، کنجد و یا سیاهدانه بسیار مناسب است این روغنها برای پیشگیری از ریزش موها خیلی عالی است اگر امکان دارد، این روغن‌ها را در طول شب روی سر نگهدارید و صبح استحمام کنید؛ وگرنه ۳۰ دقیقه قبل از حمام به سر مالیده شود. این‌کار باعث تقویت ریشه‌ موها می‌شود و بهتر از استفاده از نرم‌کننده‌هاست.


(021)22363638

@niayesh_teb

@acupuncture_health_clinic

@niayesh_teb

@elmamirazar

rss