معجزه گشنیز در مقابل مسمومیت با فلزات سمی

معجزه گشنیز در مقابل مسمومیت با فلزات سمی - معجزه گشنیز در مقابل مسمومیت با فلزات سمی
یکی از مخاطرات زندگی امروز، مسمویت با فلزات سمی و تجمع آن‌ها در بدن انسان است. ما روزانه ممکن است با مقادیری از این فلزات در تماس قرار بگیریم. حتی لامپ‌های کم مصرف استاندارد نیز حاوی۲/۵ میلی لیتر جیوه است. توصیه می‌شود در مکان‌هایی که افراد به صورت طولانی مدت در آن‌ها هستند، از این لامپ ها استفاده نشود. در صورت شکستگی نیز به هیچ وجه نباید به آ‌نها دست زد یا هوای آن محدوده را مستقیما تنفس کرد. یک خبر بسیار جالب در درمان مسمومیت با سرب این است که گشنیز یکی از بهترین مواد غذایی برای دفع فلزات سمی همچون جیوه، آلومینیوم و سرب از بدن است. دانشمندان بر این باور هستند که این سبزی شگفت انگیز می تواند از موانع خونی مغز براحتی عبور کند و فلزات سنگین و سمی را از آن خارج کند.
دکتر روبرت اتکینز یک پزشک و کاردیولوژیست مشهور است که در فاصله سال های ۱۹۳۰ تا ۲۰۰۳ زندگی می کرد. رژیم غذایی که وی توصیه کرده بسیار در عالم طب شهرت دارد. وی معتقد است "مصرف ۴۰۰ میلی گرم گشنیز در روز می تواند به آسانی و تنها در ظرف دو هفته فلزات سنگین و سمی را که در بدن انباشته شده‌اند از بدن دفع کند".
جعفری، سبزی دیگری است که در دفع جیوه از بدن بسیار موثر عمل می‌کند. بروکلی و انواع کلم ها نیز حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها می‌توانند تولید آنزیم‌هایی را که از بدن سم‌زدایی می‌کنند، افزایش دهند. غذاهای غنی از سولفور نظیر پیاز و سیر در حذف سرب از بدن موثرند و به همین دلیل است که مصرف آن‌ها در زمان آلودگی هوا و خصوصا وارونگی به شدت توصیه می‌شود.
هم‌چنین برای جلوگیری از مسمومیت، هر روز ویتامین C بخورید. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مصرف کافی ویتامین C بدن انسان را از مسمومیت ناشی از ترکیبات سرب محافظت می‌کند. از خبرگزاری خاورمیانه، محققان در تحقیقات جدید خود دریافتند که مصرف مقادیر کافی ویتامین C بدن انسان را از مسمومیت ناشی از ترکیبات سرب محافظت می‌کند و سطح سرب موجود در خون را نیز کاهش می‌دهد.

(021)22363638

@niayesh_teb

@acupuncture_health_clinic

@niayesh_teb

@elmamirazar

rss