کاربرد میکرونیدلینگ

کاربرد میکرونیدلینگ
کاربرد میکرونیدلینگ - کاربرد میکرونیدلینگ
می دانید که در حوزه پوست و زیبایی روش های زیادی وجود دارد . مثلا برای برطرف کردن جای زخم و جای سوختگی، پرکردن اسکارهای ایجاد شده روی پوست و برطرف کردن ترک های پوستی روش هایی از درمان دارویی تا لیزر درمانی وجود دارد.
یکی از روش های جدی مورد استفاده پزشکان پوست و مو برای از بین بردن جای زخم ، جای جوش و از بین بردن ترک های پوست، استفاده از روش میکرونیدلینگ می باشد که در زمینه پوست و زیبایی بسیار کارآمد و مناسب می باشد.

مکانیسم انجام میکرونیدلینگ چیست؟
در واقع مکانیزم اصلی میکرونیدلینگ فعال کردن کلاژن سازی پوست است .
این دستگاه سوزن های ریز و ظریفی دارد که به لایه عمقی پوست که همان درم است نفوذ می کند و سبب تحریک کلازن سازی پوست می شود که برای ترمیم پوست و از بین بردن گودی ها و ترک ها موثر می باشد.
در واقع میکرونیدلینگ با فعال کردن روند ترمیم زخم میتواند باعث ایجاد پوست شفاف و جدید شود.
خوبی تکنیک میکرونیدلینگ در این است که برخلاف روش های دیگر مانند لیزر، آسیب چندانی به لایه سطحی پوست وارد نمی کند و عوارض چندانی ندارد.
همچنین جالب است بدانید که در میکرونیدلینگ می توانیم مواد ویتامینی یا مواد دیگری که در کلاژن سازی تاثیر دارند را نیز وارد پوست کنیم. از جمله این مواد شامل هیالورونیک اسید ، ویتامین C و ویتامین E می باشد.
تعداد جلسات لازم برای میکرونیدلینگ با توجه به نوع جای زخم و جوشگاه، متفاوت می باشد.
مثلا به طور معمول برای جوانسازی لازم است که به مدت ۳ جلسه و هر ماه یک بار تکرار شود. برای جای زخم و جوشگاه ها ۲ ماه یکبار باید مراجعه شود .
قرمزی بعد از میکرونیدلینگ نیز گذرا بوده و زود از بین خواهد رفت.معمولا در جلسه اول کار سبکتر انجام می شود و در جلسات بعدی عمق نفوذ بیشتر می شود.
برای افراد شاغل، بهترست این روش چهارشنبه انجام شود تا روز شنبه بتوانند به سر کار برگردند.
برای ریزش مو و رویش مجدد موها از این تکنیک بر روی سر استفاده می کنیم.

(021)22363638

@niayesh_teb

@acupuncture_health_clinic

@niayesh_teb

@elmamirazar

rss