رفع غبغب

رفع غبغب
رفع غبغب - رفع غبغب
[Forwarded from دکتر امیر آذر طب سوزنی نیایش]
علل ایجاد غبغب چیست ؟
فاکتورهای متعددی سبب ایجاد غبغب می شوند که یکی از مهمترین آن ها چاقی و ازدیاد وزن است، از دیگر دلایل می توان به افزایش سن اشاره کرد.
با پیر شدن بدن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و همچنین از قدرت و حجم عضله پلاتیسما که در زیر فک تا انتهای گردن قرار گرفته کاسته می شود و این مسئله سبب افتادگی پوست در زیر گردن و ایجاد غبغب می گردد.
پس زمانی که عضلات بدن به هر دلیلی ضعیف شوند ، غبغب ایجاد می گردد و لزومی ندارد حتما فرد مسن و یا دچار ازدیاد وزن شدید باشد. از اینرو غبغب ممکن است در افراد نه چندان چاق و جوان نیز مشاهده گردد.

کم کاری تیروئید، ضعف غدد فوق کلیوی، کمبود پروتئین در برنامه غذایی و بطور کلی تغذیه ناصحیح، عدم تحرک کافی همگی می توانند موجب ضعیف شدن عضلات بدن و از جمله عضله پلاتیسما گردند.

چگونه می توان غبغب را درمان کرد؟
متداولترین راه درمان غبغب عمل لیپوساکشن است.البته با استفاده از لیزر و جراحی زیبایی نیز می توان از شر ان رها شد....ولی این کار متحمل صرف هزینه فراوان و عمل جراحی است که عوارض خاص خود را دارد...
طب سوزنی در درمان غبغب:
خبر خوب اینکه،طب سوزنی پاسخ دراماتیک و فوق العاده ای در اغلب موارد برای رفع غبغب دارد.
گاهی در همان دو یا سه جلسه اول حدود نیمی از حجم غبغب کاسته می شود.و این امر باعث تعجب درمانگر و خود بیمار می شود.
تعداد جلسات بین 5 تا 12 جلسه متغیر است.هر هفته دو الی سه مراجعه لازمست و هر جلسه نیم تا یکساعت طول می کشد.
البته برای جلوگیری از بازگشت ان بیمار بایدحتما ورزشهای مربوطه را در منزل انجام دهد.

طب سوزنی روشی بسیار مقرون به صرفه،بدون درد،بدون عارضه و موثر در رفع غبغب است.


ورزشهای تقویت عضلات پلاتیسما:
یکی از ساده و موثرترین روش های پیشگیری و حتی درمان غبغب، تقویت عضلات صورت و گردن است که در زیر تمرینات ورزشی مربوط به تقویت این عضلات را برای شما می نویسم:

1. ورزش دهان: روی صندلی نشسته طوری که کمر و گردنتان کاملا صاف باشد، دهان خود را کاملا باز و زبانتان را تا جایی که می توانید خارج و سعی کنید با نوک زبانتان چانه خود را لمس کنید، در این حالت برای 10 ثانیه بمانید، این حرکت را 10 بار انجام دهید. با انجام این حرکت باید قدری فشار در عضلات چانه و گردن خود احساس کنید.

2. ورزش گردن: روی تخت دراز بکشید طوری که صورتتان رو به سقف باشد سپس گردن خود را از انتهای تخت آویزان نگه دارید، گردنتان باید با بدنتان در یک راستا باشد، در این حالت 15 الی 20 ثانیه بمانید و این حرکت را 10 مرتبه انجام دهید.

3. ورزش چانه: مجددا روی صندلی به حالت قبل بنشینید، لبان خود را به حالت بوسیدن و غنچه جمع کنید و در این حالت برای 15 ثانیه بمانید، این تمرین را نیز 10 بار تکرار کنید.

4. تقویت عضله پلاتیسما: همان طور که روی صندلی نشسته اید و کمر و گردنتان صاف است، لب پایین خود را کاملا روی لب بالای خود قراردهید(به حالت لوس کردن) و در این حالت 30 ثانیه بمانید و 10 مرتبه این تمرین را انجام دهید، این تمرین دقیقا قسمتی از عضله پلاتیسما که شل شدن آن باعث ایجاد غبغب می شود را تقویت می کند.

طبق تحقیقات به عمل امده،غبغب می تواند چندین سال شما را مسن تر نشان دهد،پس از امروز برای رفع ان به فکر درمان ساده و لذت بخش با طب سوزنی باشید.

(021)22363638

@niayesh_teb

@acupuncture_health_clinic

@niayesh_teb

@elmamirazar

rss