پف,زیرچشم

پف زیرچشم
پف زیرچشم - پف زیرچشم
علل ایجاد پف زیر چشم چیست؟
پف زیر چشم چگونه بوجود میاید؟از لحاظ علم پزشکی، همه ی ما در اطراف کره چشممان مقداری بافت چربی داریم که مثل یک بالش یا سرسره عمل کرده و باعث میشود کره چشم راحت تر حرکت کند و هنگام چرخش ، چشم برای دیدن اطراف در استخوان جمجمه گیر نکند.
این بافت چربی، با افزایش سن، کم کم رو به بیرون شروع به حرکت میکند و همین امر باعث تشکیل پف زیر چشم میشود. متاسفانه این اتفاق در سنین حدود 40 سالگی شروع میشود، و حتی در برخی موارد به علت زمینه ی ژنتیکی افراد ممکن است در سنین پایین تر نیز دیده شود.

پف زیر چشم از دیدگاه طب سوزنی:
از دیدگاه طب سنتی چین ، پف زیر چشم دو نوع است.
1.پف زیر چشم اولیه .که گاه به طب سوزنی پاسخ نسبتا خوبی میدهد (ولی نه همیشه)...در این حالت پف زیر چشم غالبا فیکس است، و زمینه ارثی دارد .
2.پف زیر چشم ثانویه: این فرم از پف زیر چشم پاسخ بسیار خوبی به اکوپانکچر می دهد.در این حالت پف زیر چشم فیکس وهمیشگی نیست و بسته به عواملی مانند نوع تغذیه و حتی عوامل محیطی کم و زیاد میشود و زمینه ارثی هم وجود ندارد.
همانطور که گفته شد هر دومورد به طب سوزنی پاسخ میدهند ولی با درجات متفاوت،ودر فرم اول درمانهای نگهدارنده ماهیانه،برای پیگیری از عود لازمست
برای رفع این مشکل ، نیدلینگ هم اطراف چشم و هم در نقاط بدن انجام می شود.
غالبادر نوع ثانویه اختلال در کانالهای انرژی طحال و کلیه وجود دارد.

علل ایجاد پف چشم از دیدگاه طب رایج:
بیشتر پف های زیر چشم هیچ ربطی به وضعیتی سلامتی فرد ندارند و فقط یک حالت طبیعی هستند. اما از طرفی هم ممکن است مربوط به بیماری چشمی تیروئید، مصرف طولانی مدت سیگار و سایر مشکلات پزشکی باشند که به نحوی موجب ایجاد تورم در صورت یا احتباس آب در بدن میشوند. Eye bag ها معمولا به صورت نامتقارن ایجاد میشوند، زیر یکی از چشم ها برآمدگی بیشتری از دیگری دارد.

پف زیر چشم از منظر زیبا شناسی:
اگر چشم ها و ابروها زیباترین بخش صورت محسوب شوند، پف زیر چشم این زیبایی را خراب میکند. وقتی ما با فردی ارتباط چشمی برقرار میکنیم، معمولا بیشترین تمرکز هر دو طرف روی چشم ها است و از طریق همین نگاه است که ما منظور و احساس طرف مقابل را متوجه میشویم. اگر زیر چشم ها پف داشته باشد، حس خستگی را به طرف مقابل القا میکند و این معمولا حس اشتباهی است که القا میشود.

(021)22363638

@niayesh_teb

@acupuncture_health_clinic

@niayesh_teb

@elmamirazar

rss