حجامت با سوزن

حجامت با سوزن
حجامت با سوزن - حجامت با سوزن
حجامت یکی از روش های رایج در طب سنتی است. این روش درمانی با تسهیل جریان خون در منطقه مورد نظر، به درمان بیماری های مختلف کمک می کند. بیشترین کاربرد حجامت چینی درمان دردهای عضلانی-اسکلتی شدید، اختلالات قاعدگی، آسم و آلرژی، اختلالات پوستی، سم زدایی و دفع گرمای زاند از بدن،… می باشد. تشخیص این که حجامت چینی برای چه بیماری مناسب است و برای چه بیماری مناسب نیست برعهده پزشک متخصص این رشته می باشد و بهتر است برای تصمیم در این زمینه به پزشک اعتماد شود.

در طب سنتی چینی حجامت با آنچه در طب سنتی ایرانی شایع است متفاوت می باشد. حجامت ایرانی با کمک تیغ صورت می گیرد و معمولا باعث خونریزی نسبتا شدیدی خواهد شد؛ ولی حجامت در طب سنتی چینی با کمک سوزن بوده و معمولا با خروج اندکی خون پایان می پذیرد.

حجامت چینی یا به اصطلاح Blood Letting گاه با بادکش درمانی (cupping) همراه است به صورت مستقل در محل اکیوپوینت ها انجام می شود. وسیله مورد استفاده در حجامت چینی یا سوزن های معمول اکیوپانکچر (طب سوزنی) است یا لانست.
لانست سوزن کوچکی است که معمولا برای جمع آوری یک قطره خون به منظور چک میزان قند خون (با گلوکومتر) یا چک زردی نوزادان مورد استفاده قرار می گیرد.
بر این اساس میزان درد و خونریزی در حجامت چینی بسیار کمتر از حجامت ایرانی است و محل زخم (اِسکار) به هیچ عنوان باقی نخواهد ماند.
با این وجود رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از عفونت محل درمان و جلوگیری از انتقال بیماری های منتقله از طریق خون الزامی است.

(021)22363638

@niayesh_teb

@acupuncture_health_clinic

@niayesh_teb

@elmamirazar

rss