عوارض امبدینگ

عوارض امبدینگ
عوارض امبدینگ - عوارض امبدینگ
در امبدینگ نخی قابل جذب به نام catgut یا پلی دی اکسان را جایگزین سوزن کرده و مانند روش طب سوزنی، با کمک این نخ نقاط مورد نظر در بدن بیمار را تحریک می کنند.
برای اجرای این کار که به نوعی یک میکرو جراحی محسوب می‌شود، متخصص در شرایط کاملا استریل با کمک سوزن امبدینگ که مانند 2 سوزن تو در تو است، نخ قابل جذب catgut را به جای سوزن به نقاط طب سوزنی می‌زند. عمق این نخ‌ها غالبا يك سانتی‌متر است و شیوه استفاده از آن مانند زمانی است که درمانگر از سوزن‌های طب سوزنی برای درمان بیمارش استفاده می‌کند.
در چه شرایطی امبدینگ خطرآفرین است؟
تکنیک امبدینگ غالبا روی شکم انجام می‌شود و اجرای این شیوه به جز مواردی خاص روی دست و پا و صورت توصیه نمی‌شود. علت آن احتمال بروز عفونت در موضعی است که امبدینگ انجام شده، زيرا در این مناطق به دلیل نزدیک بودن بافت استخوانی به سطح پوست احتمال بروز عفونت‌های استخوانی که با عوارض متعدد همراه است، افزايش مي‌يابد.
به همین دلیل متخصصان اجرای تکنیک‌های امبدینگ را در ناحیه شکم و برای تسکین و درمان بیماری‌های گوارشی توصیه می‌کنند و تنها در مواردی خاص که تشخیص آن با متخصص است از این شیوه دربخش‌های بالای زانو یا آرنج که میزان چربی کمترست ، استفاده می گردد.

در کلینیک نیایش با رعایت کامل استریلیتی و ایمنی محل امبدینگ،سوزنها و وسایل کار، تا کنون حتی یک مورد عفونت و یا عوارضی خاص از این روش دیده نشده است.‌

(021)22363638

@niayesh_teb

@acupuncture_health_clinic

@niayesh_teb

@elmamirazar

rss