امبدینگ و شیوه های درمانی آن

امبدینگ و شیوه های درمانی آن
امبدینگ و شیوه های درمانی آن - امبدینگ و شیوه های درمانی آن
امبدینگ به معنی سوراخ کردن و قرار دادن است. این روش سی سال قبل اولین بار توسط پزشکان فرانسوی، برای بهبود کیفیت زندگی بیماران سرطانی و بیمارانی که به اجبار باید از شیوه های درمانی رادیوتراپی و شیمی‌درمانی استفاده می کردند ، ابداع شد. در حقیقت، برای از بین بردن حالت تهوع، استفراغ و بی‌اشتهایی بیماران باید از طب سوزنی و تحریک نقاط طب سوزنی استفاده می کردند ولی از آن جایی که این بیماران – به دلیل شرایط خاص جسمانی – امکان حضور مکرر – سه بار در هفته – در مطب پزشک را نداشتند، درمانگران برای درمان آنان از روش امبدینگ استفاده کردند تا با این روش نیاز به حضور بیماران در مطب از بین برود.

روش درمانی امبدینگ
این شیوه درمانی یک روش تقریباً نو در طب سوزنی به شمار می‎آید. در این روش، درمانگر طب سوزنی به جای استفاده از سوزن، نخ‌های قابل جذبی از جنس cutgut(روده گاو) يا كروميك را درنقاط طب سوزنی میکارد‎
. این نخ‎ها تقریباً سه تا چهار هفته در بدن باقی می‌مانند و در حین جذب‎شدن نقاط مربوط به طب سوزنی را پیوسته تحریک می‌کنند. در واقع، در این روش بدن انسان به نخ‎های کاشته‎شده همان واکنش به سوزن‎های طب سوزنی را نشان می‎دهد.
از آنجا که نخ‌های قابل جذب جایگزین سوزن‌ می‌شوند می‌توانند برای مدت زمان نسبتا طولانی، حدود 3 هفته در بدن باقی بمانند تا زمانی که جذب بدن شوند.
در حقیقت نقاط طب سوزنی که باید در جلسات درمانی طب سوزنی تحریک می‌شد، با فعالیت‌های روزانه فردی که امبدینگ دریافت کرده، در هر لحظه تحریک می‌شود. در این شیوه بیمار به صلاحدید پزشک بعد از 4 تا 3 هفته با جذب نخcatgut برای تجدید امبدینگ به مطب پزشک مراجعه می‌کند و به این ترتیب دوره درمانی خود را ادامه می‌دهد.

فرم دهی بدن و رفع چاقی با امبدینگ:
برخی سوال می کنند که ایا روش امبدینگ بهترست یا طب سوزنی؟
درپاسخ باید گفت در واقع طب سوزنی روش ارجح و امبدینگ روش کمکی است....امبدینگ برای کسانی توصیه می شود که یا به دلیل مسافت زیاد قادر به انجام طب سوزنی نیستند،یا چند جلسه طب سوزنی را انجام داده اند و الان بدن کاملا اماده شده و به جای درمانهای نگهدارنده امبدینگ انجام می دهند.
امبدینگ اثار بسیار خوبی روی کاهش سایز دارد و تا حدودی روی وزن تاثیر دارد،،،، وچون چاقی به دلیل افزایش مصرف کالری رخ می دهد ، اگر فرد رژیم غذایی خود را کم کالری تر کند وزن بیشتری هم در کنار ان کاهش می یابد....
جایگذاری این نخ ها در بافت چربی افراد موجب افزایش خون رسانی به بافت سلولیتی چربی شده و موجب لاغری موضعی پاها،بازوها،شکم، پهلوها و،،،،، می شود،
فرم دهی بدن با این رو بسیار کم هزینه تر،بدون خطرتر و بسیار راحتتر از انواع روشهای تهاجمی و جراحی می باشد...

(021)22363638

@niayesh_teb

@acupuncture_health_clinic

@niayesh_teb

@elmamirazar

rss