کاهش و افزایش وزن

کاهش و افزایش وزن
کاهش و افزایش وزن - کاهش و افزایش وزن
ابتدا پیش از بررسی نحوه تاثیر طب سوزنی بر چاقی یا لاغری، لازم است بیان کنیم که طب مکمل و زیر شاخه مهم آن یعنی طب سوزنی دیدگاه کل نگر دارد. اما این جمله به چه معناست؟ فرض کنید بیماری به علت لاغری مراجعه می‌کند، در بهترین شرایط بعد از 5 جلسه ابراز می‌کند که طب سوزنی روی سایر مشکلات و بیماری‌هایش نیز تاثیر گذاشته است. به عنوان مثال پریودش منظم شده است، خوابش عمیقتر شده و سطح انرژی‌اش نیز بهبود یافته و حتی نشاط و شادابی بیشتری پیدا کرده است. البته این در صورتی است که پزشک طب سوزنی با دانش و تجربه کافی بیمار را درمان کرده باشد.
طب سوزنی باعث کاهش اشتها می‌شود و بدین طریق از پرخوری جلوگیری می‌کند به خصوص در افرادی که پرخوری عصبی دارند یعنی در کسانی که عصبانی می‌شوند اشتهایشان زیاد می‌شود بسیار موثر است. در طب سوزنی با سوزن زدن بر روی نقاطی از گوش و بدن می‌توان در عرض یک هفته اشتهای فرد پرخور را بسیار کم نمود و در عرض یک هفته مقدار خوردن فرد به نصف کاهش می‌یابد، یعنی اگر مقدار خوردن فرد در قبل از شروع درمان را صد در نظر بگیریم بعد از یک هفته درمان به حدود 50 می‌‌رسد و مسلماً زمانیکه ورود غذا به بدن به این شدت کم شود فرد لاغر می‌گردد.
طب سوزنی می‌تواند با افزایش گردش خون و انرژی در بدن باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز چربی‌ها گردد. این روش به خصوص در افرادی که می‌گویند خیلی غذا نمی‌خورند ولی هم‌چنان چاق می‌باشند، موثر است. این افراد با گرفتن انواع رژیم‌های غذایی و به خصوص خوردن میوه‌ها و سالاد بدن خود را به سمت سردی و کاهش سوخت و ساز برده‌اند و لذا بدن به اصطلاح به خواب زمستانی فرو رفته است و با وجود رژیم‌های سخت لاغر نمی‌شوند. طب سوزنی باعث به کار افتادن موتور سوخت و ساز بدن شده و مواد اضافی را می‌سوزاند.

(021)22363638

@niayesh_teb

@acupuncture_health_clinic

@niayesh_teb

@elmamirazar

rss