مشاوره خانواده

مشاوره خانواده
مشاوره خانواده - مشاوره خانواده
خانواده یکی از مهمترین جایگاه هایی است که افراد در آنجا رشد میکنند و تکامل میابند و اشخاصی به دلیل بعضی حوادث ویا کم لطفی والدین خود در خانواده زندگی نمی‌کنند. خانواده نه تنها برای ادامه نسل تشکیل می‌شود بلکه برای اینکه بتواند نسل خود را در رفاه قرار دهد و برای آن‌ها فرهنگ مناسب و شرایط اقتصادی خوب فراهم کند این وظیفه را بر عهده گرفته است تا نسل خوب بر جای بگذارد.
قبل از اینکه بخواهیم وارد جامعه شویم و شخصی در جامعه خود را معرفی کنیم که هنجارها و ناهنجاری هایی را یاد بگیریم قبل آن مقداری از آنها را در خانواه کسب می‌کنیم و این انتقال از طریق خانواده چون در جامعه هستند نقطه مثبتی است که در آینده برایشان تاثیرگذار است و می‌توانند در آینده در جامعه فردی موفق باشند. و دیگر راه آن مشاوره خانواده و مشاوره تلفنی میباشد.
تشکیل خانواده اصولا برای بقای خاندان و اجداد افراد اتفاق می‌افتد و این روند طبیعی است و نسل به نسل می‌چرخد که برای راهنمایی بهترین راه مشاوره ازدواج میباشد.
برای اینکه بتوانیم یه خانواده خوب و موفق داشته باشیم باید اصولی‌ را در این روند رعایت کنیم و از لحاظ روحی والدین خود را تقویت کنند تا بتوانند تاثیرات خوبی بر روی فرزندان خود بگذارند.

مرکز مشاوره و تشکیل خانواده
اهمیتی که می‌توانیم برای روان شناختی افراد خانواده بگذاریم یک قدم به سوی موفقیت است و ما باید این گام را طوری برداریم که تاثیر گذار باشد می‌توانیم برای این کار از کسانی راهنمایی بگیریم تا شناخت کافی در این باره داشته باشند آنها با تجربیات دیگران و علمی که آن را آموخته‌اند تا بتوانند افراد را راهنمایی کنند که آن‌ها بتوانند تصمیمات درست بگیرند.
چگونه می‌توانیم از این تجربیات آگاه شویم ؟ با مراجعه به کارگاه‌ روانشناسی و صحبت کردن با مشاوره خانواده می‌توانیم فردی موفق در خانواده خود باشیم.
یکی از مهمترین عواملی که فرد در جامعه، فردی اجتماعی باشد تاثیرات که در دوران کودکی و تجربه های فرد در خانواده است. محیط خانوادگی فرد می‌تواند هر طور باشد آن فرد آنگونه تحویل جامعه داده می‌شود می‌خواهد پر از محبت و صمیمیت باشد یا اینکه پر از جنگ و جدال می‌تواند فردی افسرده و یا حتی شاد باشد این بستگی به آن دارد که دوران کودکی را چگونه گذارنده است.
وقتی به یک کارگاه روانشناسی مراجعه می‌کنید بر این عقیده هستند اگر می‌خواهید یک خانواده موفق باشید باید تک تک اعضای خانواده را ببینند و با آن‌ها به طور خصوصی صحبت کنند. تا بتوانند مشکلات خانواده را برطرف کنند. چون رفتارهای خانواده باهم تاثیرات به سزایی دارد بر روی رفتار افراد که بعد این که بزرگ شدند و به جامعه بروند بروز می‌دهند.
تعریف و نگرش خانواده در زمان قدیم با زمان حال تفاوت‌های خیلی زیادی دارد و در آینده هم خیلی متفاوت تر خواهد شد و اگر بخواهیم از گذشته به آینده خود منتقل کنیم کار بسیار اشتباهی است.
امروزه برای ازدواج که مراحل اول است باید به مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج مراجعه کنند تا آنها به راحتی تشخیص بدهند که آنها می‌توانند با هم خوشبخت بشوند یا به درد هم نمی‌خورند چون مشاوره خانواده از همه لحاظ دو طرف را سنجش می‌کند. چون تفاوت فرهنگی بسیاری در جامعه وجود دارد به خصوص در فرهنگ ما ایرانیان که با غربی‌ها متفاوت است.
وقتی با توجه به پیشرفت در جامعه می‌توان به راحتی مشکلات را از سر گذراند چرا خود را در مشکلات غرق کنیم وقتی به راحتی از دوران کودکی تا میانسالی می‌توان از مشاورانی که در گارگاه روانشناسی کمک خواست. و کاربرد روان شناسی خانواده با استفاده از تحقیقات سایر حوزه‌های روان شناسی و همچنین تحقیقات مربوط به خانواده به بررسی موانع و مشکلات مربوط به خانواده از قبیل مشکلات ازدواج و دوران نامزدی ، اختلافات زناشویی و علل آن ، شیوه تعامل و روابط زناشویی و همچنین شیوه تعامل با فرزندان و … می‌پردازد تا برای بهبود روابط خانوادگی و پیشبرد بهداشت روانی خانواده راهکارهای عملی ارائه دهند.

(021)22363638

@niayesh_teb

@acupuncture_health_clinic

@niayesh_teb

@elmamirazar

rss